إيران - مشهد المقدسة 🚩🚩 بدایه شارع قائم احمد آباد7 عماره گوهرشاد

00989033747800 00985138449686

انواع بوتاکس

بسته به مشکل پوست شما، یکی از انواع بوتاکس ممکن است برای شما بهتر از دیگری باشد.
در حقیقت، چهار نوع تزریقی بوتاکس مرتبط در بازار وجود دارد که شامل بوتاکس، دیسپورت، زئومین و ژیوو می‌شوند. همگی برندهای بوتاکس از نوروتوکسین بوتولینوم برای صاف کردن چین و چروک‌ها و کاهش علائم پیری به روش مشابه استفاده می‌کنند، اگرچه تصورات غلط زیادی در مورد چگونگی این اتفاق وجود دارد. بسیاری از مردم فکر می‌کنند که پرکننده‌ هستند، اما آنها عوامل فلج‌کننده  می‌باشند.

در واقع این مواد تزریقی انتقال تکانه‌های الکتریکی از انتهای عصبی به عضلات را متوقف می‌کنند، به این معنی که ماهیچه‌ها نمی‌توانند به طور طبیعی منقبض شوند و وقتی نتوانید عضله را حرکت دهید، حرکاتی که با صورتتان می‌کنید نمی‌تواند خطوط و چین و چروک‌هایی ایجاد کند که به مرور زمان ایجاد می‌شود.

انواع بوتاکس

کدام نوع بوتاکس بیشتر دوام می‌آورد؟

دوام تزریق سم بوتولینوم اغلب به مدت حداقل سه ماه طول می‌کشد. برخی از افراد ممکن است اثراتی را تجربه کنند که بسته به ناحیه تحت درمان و دوز تزریق شده چهار تا پنج ماه یا بیشتر طول می‌کشد. طبق برخی مطالعات، افرادی که  زئومین (Xeomin) را برای خطوط گلابلار (خطوط پیشانی) دریافت کرده‌اند، اثرات طولانی‌تری نسبت به برند بوتاکس داشته‌اند.

آیا انواع بوتاکس باهم تفاوتی دارند؟

بوتاکس و دیسپورت داروهای تزریقی هستند که برای درمان چین و چروک صورت و سایر بیماری‌ها استفاده می‌شوند. این دو برند از شکل‌های یکسان سم بوتولینوم ساخته شده‌اند. Dysport برای استفاده در خطوط عمودی که بین ابروها ایجاد می‌شود (خطوط گلابلار) در نظر گرفته شده است.

بوتاکس یا دیسپورت کدام بهتر است؟

یکی از انواع بوتاکس، نوع دیسپورت است که نوع  Dysport برای استفاده افرادی که دارای خطوط اخم متوسط تا شدید هستند یک گزینه عالی است.
از طرف دیگر، بوتاکس می‌تواند برای درمان انواع مختلف چین و چروک از جمله چین و چروک پنجه کلاغی(دور چشم)، چین و چروک پیشانی و خطوط خنده استفاده شود. اگر چین و چروک‌های خفیف تا متوسط دارید، بوتاکس می‌تواند گزینه بهتری برای شما باشد.

کدام نواحی را می‌توان با انواع بوتاکس درمان کرد؟

نواحی برتر صورت برای درمان بوتاکس شامل موارد زیر می‌شود:

  • خطوط اخم
  • خطوط پیشانی
  • خطوط روی پل بینی
  • پنجه کلاغی یا همان خطوط روی دو سوم بالای چشم جانبی
  • خطوط کوچک در چانه
  • لیفت ابرو (جلوه لیفت ابرو را ایجاد می‌کند)

آیا بوتاکس اثرات مخربی دارد؟

مطالعات نشان داده‌اند که بوتاکس (که بیشتر به نام تجاری بوتاکس شناخته می‌شود)، هنگامی که در دوزهای کم اما مؤثر استفاده می‌شود، صورت شما را اصطلاحاً خراب نمی‌کند، بلکه جهت فلج موقت پایانه‌های عصبی عضلانی میکروسکوپی استفاده می شود.

بهترین جایگزین برای بوتاکس چیست؟

اسید هیالورونیک به‌عنوان تنها ترکیب، بهترین گزینه برای استفاده موضعی به‌منظور تقلید از اثرات بوتاکس یا پرکننده‌ها است. این اسید بلافاصله با کشیدن آب از پوست را هیدراته و حجیم می‌کند.

از چه سنی می‌توان برای تزریق بوتاکس مراجعه کرد؟

اگر می‌خواهید از ایجاد روند خطوط ریز به چین و چروک جلوگیری کنید، بوتاکس می‌تواند یک راه حل پیشگیرانه باشد. تزریق انواع بوتاکس برای افراد 18 سال و بالاتر تأیید شده است و اکثر متخصصان معتقدند که بیماران در اواسط تا اواخر دهه 20 و اوایل 30 سالگی سن مناسبی برای درمان پیشگیرانه بوتاکس هستند.