إيران - مشهد المقدسة 🚩🚩 بدایه شارع قائم احمد آباد7 عماره گوهرشاد

00989033747800 00985138449686

تفاوت کاشت ابرو با میکروبلیدینگ

از تأثیر ابروهای پرپشت و ضخیم در زیبایی چهره نمی‌توان غافل شد. دلایل زیادی وجود دارد که باعث ریزش ابروها در خانم‌ها می‌شود. در سال‌های اخیر روش‌های گوناگونی برای بهبود شکل و ضخامت ابروها رایج شده است. دراین‌بین دو روش کاشت ابرو و میکروبلیدینگ طرف‌داران بیشتری پیدا کرده است. این روش‌ها با هم تفاوت‌های اساسی دارند. ما در این مقاله هرکدام از این روش‌ها را توضیح داده و تفاوت کاشت ابرو با میکروبلیدینگ را بیان می‌کنیم.

کاشت ابرو چگونه انجام می‌شود؟

کاشت ابرو یک روش ترمیمی و عمل زیبایی برای ابروها است. در این روش با استخراج فولیکول‌های مو از قسمت‌های ناحیه پشت سر برای پیوند آن در ناحیه ابرو استفاده می‌شود. در این روش با طراحی مدل ابروها و ایجاد بی‌حسی در محل موردنظر اقدام به پیوند فولیکول‌ها در ابروها می‌شود. این کار بین 2 تا 3 ساعت زمان می‌برد. بعد این عمل شما دارای ابروهای طبیعی هستید که می‌تواند رنگ، اصلاح و کوتاه شود. این ابرو چون از موی طبیعی تشکیل شده است، رشد می‌کند. البته ابروها بعد از کاشت دچار ریزش می‌شوند و فولیکول‌های باقی‌مانده در زیر پوست بعد از ماه سوم دوباره رشد کرده و نتایج نهایی بعد از 10 ماه مشخص می‌شود.

میکروبلیدینگ چیست و با چه روشی انجام می‌شود؟

یک روش جدید برای داشتن ابروهای زیباست که توسط آرایشگر انجام می‌شود و دارای ماندگاری در حدود 6 تا 10 ماه است. البته ماندگاری در این روش به نوع پوست هر فرد و رنگ‌پذیری پوست شخص بستگی دارد. در این روش ابتدا مدل ابروی مدنظر بر روی چهره طراحی شده و داخل آن با تیغه‌ای به شکل خودکار با طراحی خطوط نازک و درشت شکل پیدا کرده و رنگ در داخل این خراش‌ها پر می‌شود. این رنگ در سه طیف روشن و متوسط و تیره موجود است و بر اساس سلیقه مشتری و رنگ پوست قابل تغییر است.

ماندگاری در این مدل به نوع پوست هر شخص بستگی دارد و در پوست‌های چرب معمولاً خیلی زود از بین می‌رود و ماندگاری کمتری را دارد. این روش نیاز به ترمیم دارد و هر 6 ماه یکبار باید دوباره شارژ شود.

تفاوت کاشت ابرو با میکروبلیدینگ

  • مهم‌ترین تفاوت کاشت ابرو با میکروبلیدینگ در این است که کاشت ابرو یک روش دائمی است درحالی‌که میکروبلیدینگ در نهایت تا شش ماه دوام دارد.
  • از دیگر تفاوت کاشت ابرو با میکروبلیدینگ این است که بعد از انجام کاشت ابرو می‌توان آنها را رنگ و اصلاح کرد، درحالی‌که در میکروبلیدینگ رنگ ابرو قابل تغییر نیست.
  • در روش کاشت ابرو حاصل کار طراحی یک ابروی طبیعی است و در میکروبلیدینگ غیرطبیعی است.
  • در میکروبلیدینگ احتمال حساسیت به رنگ‌ها و مواد وجود دارد، درحالی‌که در کاشت ابرو هیچ عوارضی متصور نیست.
  • از دیگر تفاوت کاشت ابرو با میکروبلیدینگ در این است که در کاشت ابرو تراکم ابرو را با موهای طبیعی افزایش می‌دهند. درحالی‌که در روش میکروبلیدینگ از رنگ‌ها برای پرپشت‌تر نشان‌دادن ابروها استفاده می‌شود.
  • نتیجه روش میکروبلیدینگ بعد از پایان کار قابل‌مشاهده است اما در کاشت ابرو برای رسیدن به نتیجه موردنظر باید ماه‌ها صبر کنیم.
  • هزینه کاشت ابرو از میکروبلیدینگ بیشتر است. البته این روش دائمی است اما روش میکروبلیدینگ هر شش ماه یکبار نیاز به ترمیم دارد.
  • کاشت ابرو توسط پزشک متخصص و در کلینیک‌های زیبایی پوست و مو انجام می‌شود درحالی‌که میکروبلیدینگ در سالن‌های زیبایی انجام می‌گیرد.