إيران - مشهد المقدسة 🚩🚩 بدایه شارع قائم احمد آباد7 عماره گوهرشاد

00989033747800 00985138449686

جلوگیری از ریزش مو

یکی مشکلاتی که بیشتر افراد با آن روبرو هستند ریزش مو است. دیدن این صحنه که هر روز هنگام شانه زدن موها شاهد ریزش و ازدست‌دادن تعداد زیادی از آن‌ها باشیم به‌خصوص برای خانم‌ها بسیار نگران‌کننده و دردناک است. زیرا موهای پرپشت تأثیر بسیاری در زیبایی چهره هر فرد دارد. در این مقاله قصد داریم مهم‌ترین علت ریزش مو و راه‌های پیشگیری از آن را باهم بررسی کنیم. اگر علاقه‌مند هستید اطلاعاتی در این زمینه کسب کنید با ما همراه باشید. ابتدا باید بدانیم که همه افراد در طول روز چندین تار مو را از دست می‌دهند و این در صورتی نگران‌کننده است که تعداد آنها از 50 تا 100 تار مو بیشتر باشد و اگر بعد از ریزش مو جای آن تار مو جدیدی رشد نکند باید به فکر درمان آن باشیم.

بیشترین علت ریزش مو ژنتیکی است و با افزایش سن در زنان و مردان شایع‌تر می‌شود. استرس، بارداری، عوارض جانبی برخی از داروها و بروز مشکلات بهداشتی هم از برخی از دلایلی مقطعی ریزش مو است.

جلوگیری از ریزش مو

 

برای بهبود سلامت و جلوگیری از ریزش مو نکاتی را به شما یادآور می‌شویم.

از بستن مو با کش‌های بسیار سفت اجتناب کنید

از بستن موهای خود با مدل‌های موی بافته‌ تنگ و دم اسبی خودداری نمایید. زیرا این مدل‌ها می‌توانند موهای شما را از پوست سرتان جدا کرده و به‌مرورزمان پیوند بین موها و پوست سرتان را از بین ببرند.

اجازه دهید که موها به طور طبیعی خشک شوند و از وسایلی مانند سشوار و اتو مو با حرارت بالا کمتر استفاده نکنید.

استفاده از گرما برای خشک‌کردن و حالت دادن به موهایتان، فولیکول مو را کم آب و آسیب‌پذیر می‌کند. سشوارها، اتو موها و اتوهای فرکننده همگی می‌توانند به‌مرورزمان با کاهش رطوبت در ساقه‌های مو به آن آسیب بزنند.

از شامپویی استفاده کنید که ملایم و مناسب موهای شما باشد.

هدف از استفاده شامپو پاک‌سازی موهای شما از آلودگی و چربی اضافی است. شستشوی بیش از حد با شامپو می‌تواند به طور بالقوه به موهای شما آسیب برساند. سولفات‌ها و برخی مواد دیگر با خشکی پوست سر و موهای شکننده مرتبط هستند.

از رنگ کردن موها به‌صورت مداوم با مواد شیمیایی نامرغوب اجتناب کنید.

رنگ کردن مداوم موها با مواد شیمیایی موجب کاهش رطوبت در ساقه موها و به مرور باعث خشکی و شکنندگی مو و ریزش آن‌ها می‌شود.

رژیم غذایی مناسب داشته باشید.

داشتن رژیم غذایی مغذی و مناسب علاوه بر اینکه در سلامتی بدن مهم است، باعث تقویت موها نیز می‌شود. جذب پروتئین، امگا 3، روی و آهن، ویتامین آ، ویتامین ب 12 و منیزیم برای جلوگیری از ریزش مو مفید هستند.

دوری از استرس

داشتن شرایط زندگی و کاری پرتنش و استرس باعث ریزش موی ناگهانی می‌شود. استرس مداوم باعث آسیب‌دیدن فولیکول‌های مو و ضعیف شدن آن‌ها خواهد شد.

استفاده از ماسک‌ها و تونیک‌های مو

استفاده از ماسک‌های قبل و بعد از حمام برای سلامتی و تقویت موها بسیار مفید است. به‌خصوص ماسک‌هایی که با مواد طبیعی و به‌صورت خانگی تهیه می‌شود. به تقویت فولیکول‌های مو کمک می‌کند.

تعویض روبالشی به صورت مرتب

روبالشی خود را به‌صورت مداوم تعویض و شستشو نمایید. این کار تأثیر زیادی بر سلامت پوست و موی شما دارد.