إيران - مشهد المقدسة 🚩🚩 بدایه شارع قائم احمد آباد7 عماره گوهرشاد

00989033747800 00985138449686

سوالات رایج درباره کاشت مو

کاشت مو در سال های اخیر در کشور ایران طرفداران بسیاری پیدا کرده است؛ لذا پرسش های فراوانی در مورد آن وجود دارد. در این مقاله به به برخی سوالات رایج درباره کاشت مو پاسخ می دهیم.

 

آیا مویی که کاشته می شود دائمی است و نمی ریزد؟

در پاسخ به این پرسش که از اولین سوالات رایج درباره کاشت مو است باید گفت بله؛ این مو ها دائمی هستند. زیرا این موها از پشت سر برداشته شده اند و مو های عقب سر به علت دارا نبودن گیرنده هورمونی نمی ریزند؛ بنابراین وقتی در جلوی سر کاشته شوند نیز بدون ریزش باقی می مانند.

 

آیا موهای بخش های دیگر به جز پشت سر را می توان پیوند زد؟

خیر زیرا موهای سایر نقاط بدن فقط تا حد معینی رشد می کنند، به همین دلیل بهترین ناحیه برای پیوند مو به سر از دیگر مناطق سر است.

 

آیا برای عمل کاشت مو از بی هوشی عمومی استفاده می شود؟

خیر عمل کاشت مو با استفاده از بی حسی موضعی انجام می شود و به بیهوشی احتیاجی نیست.

 

آیا عمل کاشت مو دردناک است؟

یکی از سوالات رایج درباره کاشت مو میزان درد آن است. هر چند آستانه تحمل درد در هر فردی متفاوت است، اما به طور کلی چون از بی حسی موضعی حین پیوند استفاده می شود، دردی احساس نخواهید کرد.

 

کاشت مو چقدر زمان می برد؟

زمان مورد نیاز برای کاشت مو با توجه به اندازه ناحیه ای که قرار است مورد پیوند قرار بگیرد، متفاوت است و هر چه ناحیه طاسی بزرگ تر باشد زمان بیشتری نیز می برد. اما به طور کلی در روش های جدید طی یک جلسه چهار تا شش ساعته، کاشت مو انجام می گیرد.

 

کدام روش کاشت مو برای ما مناسب تر است؟

در خصوص این دسته از سوالات رایج درباره کاشت مو باید گفت که انتخاب روش کاشت مو بر عهده پزشک معالج است که با توجه به سن و شرایط شما روش مناسب را پیشنهاد خواهد کرد.

 

آیا می توان مو را از سر شخص دیگر گرفت و پیوند زد؟

خیر زیرا موی هر شخص ویژگی و بافت مخصوص به خود را دارد. اگر فولیکول‌ های یک فرد دیگر به سر فرد پیوند بخورد، سیستم ایمنی فرد بافت جدید را پس می ‌زند و عملا هیچ مویی برای رشد در سر او دوام نمی ‌آورد. پس این کار عملا شدنی نیست.

 

هزینه کاشت مو چگونه است؟

هزینه کاشت مو با توجه به عوامل متعددی چون وسعت ناحیه مورد پیوند، اعتبار و تجهیزات کلینیک، تخصص و تجربه پزشک و روش مورد نظر تعیین می گردد. لذا سوالات رایج درباره کاشت مو و هزینه آن را می توانید از پزشک جراح خود جویا شوید.

 

دوران نقاهت بعد از کاشت مو چقدر است؟

از آن جا که کاشت مو با استفاده از متد ها و روش های متفاوتی انجام می شود، دوران نقاهت آن نیز برای هر فرد متفاوت است. اما با این حال زمان کلی که برای دوران نقاهت بعد از کاشت مو در نظر گرفته می شود تا یک یا دو هفته ممکن است به طول بیانجامد.

 

آیا ممکن است کاشت مو نتیجه ندهد؟

کاشت مو نیاز به شرایط جسمی سالم، شرایط سنی، بانک موی مناسب و بسیاری عوامل دیگر دارد، از طرفی تجربه و مهارت پزشک و روش کاشت مو نیز بر دریافت نتیجه بسیار تاثیرگذار است. در صورتی که پزشک متخصص تشخیص دهد شما شرایط انجام پیوند مو را دارید، با انجام مراقبت های قبل و بعد از کاشت مو می توانید تا حدود زیادی نتیجه دلخواهتان دست یابید.

 

چگونه یک جراج مناسب پیدا کنیم؟

مهم ترین و حساس ترین نکته در پروسه کاشت مو انتخاب جراح است، زیرا تبحر، دقت و توانایی پزشک متخصص جراحی که شما برای ترمیم موهای خود انتخاب می نمایید، می تواند در طبیعی شدن نتایج حاصل از جراحی و میزان پر بودن موها تاثیر گذار باشد و این موها تمام طول عمر شما با شما خواهند بود و بر ظاهر شما تاثیر خواهند گذاشت. لذا باید برای انتخاب پزشک جراح دقت بسیاری به کار گرفته شود. شما می توانید برای آن که از مهارت یک پزشک اطمینان حاصل کنید به بیمارانی که تحت جراحی پزشک مد نظر بوده اند مراجعه نمایید و علاوه بر مشاهده نتایج از آن ها پرس و جو کنید و میزان رضایت آن ها را بسنجید. کلینیک پوست و مو دنیز یکی از بهترین مراکز تخصصی است که به سوالات رایج درباره کاشت مو شما پاسخ می دهد و می توانید برای کاشت مو در مشهد به آن مراجعه نمایید.