إيران - مشهد المقدسة 🚩🚩 بدایه شارع قائم احمد آباد7 عماره گوهرشاد

00989033747800 00985138449686

مزو و تقویت مو

امروزه به دلیل آب‌وهوای نامناسب، استرس، اختلالات خواب، محیط و تنش زیادی که در زندگی وجود دارد، افراد اکثرا دچار مشکلاتی بخصوص در زیبایی و موهای خود می‌شوند. مو جزو اولین قسمت‌هایی از بدن است که تحت‌تأثیر تغییرات ذکر شده قرار می‌گیرد.
جلوگیری از مشکلات مو، همیشه آسان‌تر از درمان آن است. بااین‌وجود اکثر افراد هنگامی متوجه آسیب جدی موهایشان می‌شوند که موهایشان شروع به ریزش می‌کند. یکی از راه‌حل‌های تقویت و مراقبت از مو و جلوگیری از ریزش آن، استفاده از روش مزوتراپی است که در این مقاله راجع به آن توضیحاتی خواهیم داد.

برای اینکه به ارتباط مزو و تقویت مو پی ببریم باید بدانیم مزوتراپی چیست و چه مزایا و تأثیری بر موهایمان دارد؟

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی مو، تزریق مستقیم ویتامین‌ها، مواد معدنی، گشادکننده‌های عروق پوست سر، اسیدهای آمینه و مواد موردنیاز دیگر برای رشد و تقویت مو است.

اما چرا مزو؟ پوست سر از سه‌لایه بالایی، میانی و تحتانی تشکيل شده است و مزوتراپی بر روی لایة میانی پوست به نام درم انجام می‌شود. چون لایة میانی پوست شامل فولیکول‌ها و ریشة مو می‌شود، به همین دلیل برای تحریک و تأثیر مستقیم بر روی ریشة مو باید تزریق در این ناحیه انجام شود. برخی از افراد که از روش‌های روغن درمانی، استفاده از ماینوکسیدل و ماساژ برای رشد موهای خود استفاده میکنند توجه داشته باشند که فقط لایة فوقانی پوست را تحریک می‌کنند که ساقه‌های مو در آن قرار دارد. به همین دلیل است که جواب مطلوبی از عملکردشان نمی‌گیرند.

چون برای تزریق، کوکتلی (ترکیبی) از مواد بسته به شرایط افراد و نیازشان تهیه می‌شود؛ بنابراین باید بدانید که مشکل و بیماری‌تان چیست و به چه هدفی می‌خواهید مزوتراپی انجام دهید. ترکیبات موجود در کوکتل، برای هر فرد متفاوت و باتوجه‌به نیازش تهیه می‌شود.

با تزریق کوکتل به لایة درم:

  • فعالیت غدد چربی کاهش می‌یابد
  • جریان خون و اکسیژن‌رسانی افزایش می‌یابد
  • رشد مو افزایش‌یافته و موها پرتراکم‌تر می‌شوند
  • موها صاف و درخشنده می‌شوند
  • شوره سر از بین می‌رود و از همه مهم‌تر ریزش مو متوقف می‌شود

همة این نتایج کاملاً طبیعی است زیرا شما مستقیماً به ریشه و فولیکول موهایتان مواد موردنیاز رشد و تقویتش (ویتامین و مواد معدنی و آهن و…)  را می‌رسانید.

انواع کوکتل‌های مورداستفاده در مزوتراپی به‌صورت زیر است:

کوکتل‌های آلوپاتیک

این کوکتل‌ها حاوی ویتامین‌ها، مواد معدنی، الاستین، کلاژن و گشادکننده عروق هستند. چون این کوکتل‌ها غنی از مواد موردنیاز مو است به‌سرعت مشکل را برطرف می‌کند و بیشتر برای درمان ریزش مو بکار برده می‌شود.

کوکتل هومیوپاتی

این کوکتل‌ها حاوی عناصر گیاهی هستند که با آب ترکیب شده‌اند. در این کوکتل‌ها مواد شیمیایی و روغن وجود ندارد. این ترکیبات باعث تقویت ریشه و فولیکول مو شده و به بهبود عملکرد رشد مو کمک می‌کند. بیشتر برای افرادی که می‌خواهند موهای زیبا داشته باشند مورداستفاده قرار می‌گیرد و تأثیر آن به‌مرورزمان قابل‌مشاهده است.
همان‌طور که ذکر شد مزوتراپی روشی عالی برای داشتن موهای زیبا، با تار موهای ضخیم است. البته برای انجام مزو حتماً پیش متخصص بروید تا نتیجه بهتری از مزو و تقویت موهایتان بدست بیاورید.