إيران - مشهد المقدسة 🚩🚩 بدایه شارع قائم احمد آباد7 عماره گوهرشاد

00989033747800 00985138449686

پیری زودرس پوست و راه‌های پیشگیری

پیری مرحله‌ای طبیعی در زندگی انسان است که بر تمامی ارگان‌های بدن تأثیر می‌گذارد و پوست نیز از این قاعده مستثنا نیست. درواقع می‌توان گفت پوست شما بازتابی از زندگی گذشته‌تان است از جای جوش‌هایی که در دوران بلوغ بر روی صورتتان ایجادشده تا پوست درخشان دوران بارداری، خط اخم و خنده‌ها و لکه‌های ناشی از آفتاب ‌سوختگی همه ازجمله مواردی هستند که سلامت و سن شما را بازتاب می‌دهند. پیری زودرس پوست به این معنی است که این فرایند زودتر از سن معمول آغاز شود و علت آن می‌تواند سبک زندگی غلط و عواملی مانند بیماری‌های خاص، رژیم غذایی نامناسب و استرس باشد.

مراقبت‌های پوستی باید از سنین پایین‌تر شروع شود زیرا پیری پوست برای خانم‌ها اصلاً خوشایند نیست و به‌منزله یک کابوس است زیرا در کاهش اعتمادبه‌نفس آنان تأثیر زیادی دارد. در کلینیک دنیز کارشناسان ما شما را درزمینه رفع این مشکلات یاری می‌کنند و بهترین روش‌های درمانی برای شما ارائه می‌شود.

پیری زودرس پوست چیست؟

پیری زودرس پوست به حالتی گفته می‌شود که پوست دچار آسیب و تیرگی و چین‌وچروک‌هایی می‌شود که سن را بیشتر نشان می‌دهد. درواقع در این حالت پوست زودتر از موعد طراوت و شادابی خود را از دست‌داده است. خوشبختانه با روش‌هایی می‌توان از این روند زودرس جلوگیری کرد.

عوامل پیری زودرس پوست

 1. استفاده بی‌رویه از محصولات آرایشی : استفاده مداوم از محصولات بی‌کیفیت آرایشی شادابی و سلامت پوست را به خطر می‌اندازد. این محصولات رطوبت پوست را از بین می‌برد و باعث افتادگی پوست و ایجاد خطوط زودرس می‌شود.
 2. استعمال دخانیات : مصرف دخانیات و الکل باعث ایجاد چین‌وچروک‌های زودرس در زیر چشم و سیاهی آن می‌شود و فرایند پیری پوست را شتاب می‌بخشد و سطح کلاژن در بدن را کاهش می‌دهد.
 3. استرس و فشارهای روحی : استرس و فشارهای روحی روانی بر روی تمامی ارگان‌های بدن تأثیر مخرب دارد و پوست نیز از این قاعده مستثنا نیست و استرس باعث ترشح آدرنالین و کورتیزل در بدن می‌شود و ذخایر مقوی بدن را از بین می‌برد و این موضوع باعث کمبود ویتامین‌ها در بدن و پیری زودرس می‌شود.
 4. قرار گرفتن بیش‌ازحد در برابر تابش خورشید : اثرات تابش خورشید می‌تواند برای پوست زیان‌بار باشد و قرار گرفتن بیش‌ازحد در برابر نور مستقیم خورشید باعث زیاد لک‌ها و چین‌وچروک‌ها بر روی پوست شده و سلامتی آن را به خطر می‌اندازد.

راهکارهایی برای پیشگیری از پیری پوست

راهکارهایی برای پیشگیری از پیری پوست وجود دارد که رعایت آن می‌توان مؤثر باشد که در زیر می‌آوریم.

 • نوشیدن آب کافی و مرطوب نگه‌داشتن پوست می‌تواند در حفظ شادابی پوست مؤثر باشد. زیرا پوست کم آب و خشک کدر و تیره به نظر می‌رسد.
 • برای جلوگیری از پیری پوست استرس‌ها و مشکلات خود را مدیریت نمایید. مدیتیشن و یوگا در کنترل فشارهای روحی به شما کمک می‌کند و این در تولید کلاژن در بدن تأثیر مثبت دارد.
 • ورزش کردن تأثیر مثبت زیادی در پوست دارد و اگر دوست دارید که پوستی شفاف و شاداب داشته باشید ورزش روزانه‌ فراموش نشود.
 • تغذیه سالم و مصرف میوه و سبزی‌های تازه به جذب ویتامین‌های موردنیاز در بدن به‌خصوص برای پوست کارساز است. رزیم غذایی مناسب و پرهیز از غذاهای فست فودی و شیرینی‌ها می‌تواند در حفظ طراوت و جوانی پوست به شما کمک کند.
 • استفاده روزانه از کرم‌های ضد آفتاب و آب‌رسان‌ها می‌تواند پوست شما را از پیری زودرس محافظت کند.
 • هرگز با آرایش نخوابید و قبل از استراحت شبانه صورت خود را با شوینده مناسب شسته و از ویتامین‌ها و ضد چروک‌ها استفاده کنید.
 • نحوه خوابیدن و خط اخم و خنده در پیری زودرس پوست و افتادگی آن نقش مهمی دارند.
 • از شستشوی بیش‌ازحد پوست خودداری کنید زیرا باعث از بین رفتن رطوبت و ویتامین‌های پوست و خشکی مفرط آن می‌شود.

درصورتی‌که بیش از سن معمول و به‌طور ناگهانی پوست شما دچار افتادگی و یا چین‌وچروک شد و یا تیره‌تر از حالت طبیعی شد، جای نگرانی نیست. بهترین راه تماس با کلینیک دنیز و استفاده از مشاوران مجرب و یافتن راه‌حل مناسب برای حل مشکل است.