إيران - مشهد المقدسة 🚩🚩 بدایه شارع قائم احمد آباد7 عماره گوهرشاد

00989033747800 00985138449686

بانک موی خوب و تاثیر آن بر کاشت

کاشت مو از بهترین و دائمی‌ترین روش‌ها در به‌دست ‌آوردن موهایی است که دچار ریزش شده‌اند. این روش منجر به برگشتن اعتماد به ‌نفس از دست رفته افراد در اثر ریزش مو می‌شود. افرادی که ریزش سطحی یا عمیق را تجربه می‌کند. این روش پایدار و دارای نتایج طبیعی است. کاشت مو در سال‌های اخیر در کلینیک‌های زیبایی و زیر نظر متخصصان انجام می‌شود. البته برای این اقدام قبلاً باید از سلامت بانک مو مطمئن شد زیرا از بانک موی خوب و تأثیر آن بر کاشت نمی‌توان به‌سادگی عبور کرد.

بانک مو چیست؟

منظور از بانک مو همان قسمت از مو است که دارای قابلیت اهدا است. بانک مو باید دارای سه شرط لازم باشد. داشتن تراکم مو کافی، عدم ابتلا به بیماری‌های پوستی و سالم بودن فولیکول‌ها در ناحیه بانک مو. این عوامل تأثیر مستقیم بر موفقیت کاشت دارد. اغلب در قسمت پشت سر و اطراف گوش‌ها و ریش در آقایان و سینه‌، موها مقاوم‌تر و دارای ضخامت بیشتری هستند. در این قسمت‌ها موها بادوام بوده و الگوی ریزش مو در این نواحی تأثیر چندانی ندارد. موهای این نواحی اغلب تا سنین پیری دچار ریزش نمی‌شوند. گرافت‌ها از این نواحی برداشت شده و در قسمت‌هایی که دچار ریزش مو هستند پیوند می‌خورد. البته باید خاطرنشان کرد که این ناحیه باید شرایطی داشته باشد که بعد از برداشت مو از آن قسمت دچار ریزش نشود. تعداد فولیکول‌های طبیعی در بانک مو تأثیر زیادی بر کاشت دارد. از مشکلاتی که می‌تواند بانک مو را تحت‌تأثیر قرار بدهد، بیماری‌های پوستی هستند که می‌تواند بر تراکم مو و ضخامت آن تأثیر بسیاری داشته باشد.

برای بانک مو از کدام قسمت‌ها استفاده می‌شود؟

این موضوع در افراد مختلف می‌تواند متفاوت باشد. برای این منظور ابتدا باید به یک کلینیک تخصصی پوست و مو مراجعه کرد. متخصص با بررسی بهترین ناحیه برای بانک مو را بررسی و تشخیص می‌دهد. تراکم مو و جنس و سلامت آن تأثیر مستقیمی بر موفقیت کاشت مو دارد. پزشک با این بررسی تعداد تار موهایی که می‌توان از آن ناحیه برداشت کرد و فولیکول‌های سالم آن را شناسایی می‌کند. براین‌اساس نحوه کار خود و روشی که احتمال موفقیت در آن بیشتر است را انتخاب می‌کند.

علتهای ریزش مو در افراد متفاوت است. برخی از این عوامل ژنتیکی هستند، برای این منظور باید به سن 25 تا 30 سالگی رسیده باشید، زیرا در این فاصله سنی الگوی ریزش موها قابل شناسایی است. علاوه بر کیفیت بانک مو، دقت و مهارت و تجربه پزشک و کلینیکی که در آن کاشت انجام می شود با موفقیت کاشت تاثیر به سزایی دارد.

بانک مو قوی دارای چه شرایطی است؟

  1. قدرت، کیفیت، سلامت و ضخامت فولیکول ها در بانک مو تاثیر کاشت را بسیار بالا میبرد.
  2. در ناحیه بانک مو باید پوست سالمی داشته باشید. قسمتی از پوست که دارای بیماری یا قارچ یا عفونت باشد شرایط لازم برای کاشت موفق را ندارد.
  3. تراکم بسیار عالی بانک مو در میزان موفقیت کاشت نقش اساسی دارد.

برای تقویت بانک مو باید علت ریزش مو را شناسایی کنید. ریزش مو دلایل مختلفی دارد که در افراد متفاوت است، برای همین پزشک متخصص ابتدا برای رفع این مشکل اقدام کرده و تقویت ریشه مو را آغاز می کند. همانطور که اشاره شد از تاثیر بانک مو خوب بر کاشت موفق نمی توان غافل شد.

برای این منظور بهتر است از کلینیک های معتبر و با امکانات کامل کمک بگیرید. شما می توانید برای دریافت مشاوره کاشت مو، به کلینیک کاشت مو در مشهد دنیز مراجعه کنید.