إيران - مشهد المقدسة 🚩🚩 بدایه شارع قائم احمد آباد7 عماره گوهرشاد

00989033747800 00985138449686

دلایل و درمان فوری افتادگی پوست صورت

یکی از عواملی که شادابی و جوانی پوست را تحت تاثیر قرار می‌دهد، شل‌شدگی و افتادگی پوست است. روش‌های زیاد و متنوعی برای درمان افتادگی پوست وجود دارد. روش‌هایی مانند تزریق چربی و تزریق ژل که از روش‌های نوین علم پزشکی محسوب می‌شوند، می‌توانند بر درمان افتادگی پوست موثر باشند. برای اینکه بتوانید سریع‌تر به راهکار درمانی مناسب برای افتادگی پوست دست یابید؛ ابتدا باید با دلایل شل‌شدگی و افتادگی پوست آشنا شوید.

مهمترین دلایل افتادگی پوست عبارتند از:

  • افزایش سن: یکی از عواملی که سبب افتادگی پوست می‌شود افزایش سن است. با افزایش سن رشته‌های کلاژن و الاستین ضعیف شده و سبب شل‌شدگی پوست می‌گردد.
  • ضعف طحال: طحال نقش مهمی را در فیلتر کردن خون سوداوی ایفا می‌کند. اگر طحال تحت تاثیر عواملی همچون یبوست شدید قرار بگیرد، عملکرد آن دچار ضعف می‌شود و در نتیجه نمی‌تواند خون را به خوبی تصفیه کند و پوست دچار افتادگی می‌شود.
  • قرار گرفتن در معرض نور خورشید: افرادی که بدون ضد آفتاب در معرض نور خورشید قرار می‌گیرند، قبل از افزایش سن دچار افتادگی پوست می‌شوند.
  • کار در کنار کوره آتش : افرادی که در کنار کوره آتش کار می‌کنند، نسبت به سایر افراد زود‌تر دچار شل‌شدگی و افتادگی پوست می‌شوند؛ چرا که در اثر حرارت رشته‌های پروتئینی پوست ضعیف می‌شود و افتادگی پوست اتفاق می‌افتد.
  • سوء تغذیه: به طور کلی تغذیه نقش مهمی در سلامت و شادابی پوست دارد. افرادی که از سبزی و میوه استفاده نمی‌کنند زودتر به افتادگی پوست دچار می‌شوند. کمبود پتاسیم نیز سبب نازک شدن و افتادگی پوست می‌شود.

عواملی مانند خوردن مشروبات الکلی، رژیم‌های سخت لاغری، مصرف دخانیات، مصرف زیاد داروهای کورتونی، نوسانات وزنی و عوامل ژنتیکی نیز بر افتادگی و شل‌شدگی پوست تاثیرگذار هستند.

روش‌های درمان خانگی افتادگی پوست

برای درمان افتادگی پوست چه باید کرد؟ استفاده از ماسک‌های دست‌ساز و ماسک‌های گیاهی یکی از روش‌های رایج میان بانوان است که به گونه‌ای نقش پیشگیری کننده را دارد. برخی از این ماسک‌ها به شرح زیر است:

  • ماسک جلبک اسپیرولینا: این ماسک ترکیبی از ژل الوئه‌ورا و جلبک اسپیرولینا است که اگر به صورت مداوم استفاده شود، باعث لیفت پوست می‌شود.
  • ماسک آب هندوانه: استفاده مداوم از ترکیب ماش با آب هندوانه سبب لیفت پوست می‌گردد.
  • گلنار فارسی: ترکیب پودر گلنار فارسی و سرکه سیب یا آب انار اگر به صورت مداوم استفاده شود، سبب لیفت پوست می‌شود.
  • روغن شنبلیله: روغن شنبلیله و آلوئه‌ورا یک کلاژن‌ساز بسیار قوی محسوب می‌شود و جریان خون را در پوست افزایش می‌دهد و در نهایت باعث لیفت پوست می‌شود.

توجه داشته باشید که روش خانگی هنگامی موثر است که به صورت مداوم تکرار شود. اگر فرد وقت کافی برای این روش‌ها نداشته باشد و آنها را به صورت مداوم انجام ندهد، نتیجه مطلوبی را بدست نمی‌آورد.

روش‌های پزشکی برای درمان افتادگی پوست

طی چند سال اخیر از روش‌های پزشکی استقبال زیادی شده است. از فواید این روش می‌توان به داشتن نتایج موثر و سریع و غیر تهاجمی بودن آن اشاره کرد. روش تزریق بوتاکس، تزریق ژل، تزریق چربی، روش آر اف فرکشنال و جوانسازی پوست با لیزر از جمله روش‌های پزشکی رایج و موثر برای درمان شل‌شدگی و افتادگی پوست محسوب می‌شود.

سخن آخر

مراکز بسیاری هستند که تمامی روش‌های زیبایی را انجام می‌دهند. توجه داشته باشید برای انجام این روش‌ها باید به مراکز معتبر مراجعه کنید. چرا که مهارت پزشک، نوع دستگاه، متریال و دانش پزشک در ماندگاری و عوارض تاثیر بسزایی دارد. مراجعه به کلینیک‌های نامعتبر ممکن است عوارضی مانند زخم، التهاب شدید را به دنبال داشته باشد. شما نیز می‌توانید برای مشاوره رایگان و رفع مشکل خود از طریق شماره‌های درج شده با متخصصان کلينيک دنیز تماس بگیرید.