إيران - مشهد المقدسة 🚩🚩 بدایه شارع قائم احمد آباد7 عماره گوهرشاد

00989033747800 00985138449686

روش های مختلف کاشت مو

دو روش FUT و FUE جزو روش های مختلف کاشت مو هستند. در این مقاله، ما به شما کمک می‌کنیم تا در مورد انواع مختلف روش‌های کاشت مو، مزایا، نتایج مورد انتظار، هزینه‌ها و انتخاب روش ایده‌آل بیشتر بدانید.
دو روش اصلی کاشت مو شامل FUT (پیوند واحد فولیکولی) و FUE (استخراج واحد فولیکولی) وجود دارد که به طور منظم استفاده می‌شود. هر دوی این روش‌ها در بازگرداندن موهای ضخیم‌تر و طبیعی تر مؤثر هستند.

کاشت مو FUE

با کاشت مو FUE، هر واحد فولیکولی جداگانه از پوست سر برداشت می‌شود. فولیکول‌های مو به‌صورت تصادفی برداشته می‌شوند و به پزشک شما این امکان را می‌دهد که موها را از ناحیه اهداکننده با نازک شدن کمتر برداشت کند. با استخراج واحد فولیکولی (FUE)، مو از طریق برش‌های دایره‌ای میکروسکوپی روی پوست سر برداشت می‌شود.

دو نوع کاشت مو FUE وجود دارد: FUE دستی و FUE رباتیک.

کاشت موی دستی FUE توسط یک پزشک با استفاده از یک دستگاه دستی برای استخراج فولیکول‌های مو انجام می‌شود.
از روش های مختلف کاشت مو روش FUE رباتیک است که در این روش از یک دستگاه کاشت مو رباتیک استفاده می‌کنند که توسط پزشک هدایت می‌شود. پزشک میزان موهایی که میخواهد برداشت کند انتخاب کرده و منطقه اهداکننده را ترسیم می‌کند.

مزایای کاشت مو رباتیک FUE

از مزایای روش FUE رباتیک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کیفیت پیوند بالا

سیستم کامپیوتری این روش کاشت مو امکان تجزیه و تحلیل سه‌بعدی و محاسبه خصوصیات هر فولیکول مو را فراهم می‌کند. این به ربات اجازه می‌دهد تا سالم‌ترین و قوی‌ترین فولیکول‌ها را برای برداشت و پیوند موفق انتخاب کند.

ظاهر طبیعی کاشت

روش رباتیک FUE موها را در گروه‌های طبیعی خود برداشت و پیوند می‌دهد و هیچ جای زخم خطی باقی نمی‌گذارد. این به موها ظاهر طبیعی تری می‌دهد.
مانند رفتن به دندانپزشکی، روش FUE از بی‌حسی موضعی برای اطمینان از حداقل ناراحتی در طول عمل استفاده می‌کند.

زمان ریکاوری کوتاه

بدون استفاده از چاقوی جراحی یا بخیه در درمان، روند بهبودی پس از پیوند FUE سریع است و بسیاری از افراد در عرض چند روز به فعالیت‌های روزانه خود باز می‌گردند. خود عمل فقط حدود 8 ساعت طول می‌کشد.

حداقل جای زخم در ناحیه اهداکننده

از آنجایی که فولیکول‌ها به‌صورت تصادفی برداشت می‌شوند، ظاهر و تراکم ناحیه اهداکننده به طور جزئی تحت‌تأثیر قرار می‌گیرد در نتیجه ناحیه اهداکننده بدون تغییر و تغییر به نظر می‌رسد.

کاشت مو FUT

در پیوند واحد فولیکولی (همچنین گاهی اوقات به‌عنوان “روش نواری” نیز شناخته می‌شود) یک قطعه نازک و طولانی از بافت از پشت سر برداشته می‌شود. سپس واحدهای فولیکولی منفرد با استفاده از تشریح استریو میکروسکوپی از نوار خارج می‌شوند.
هنگامی که فولیکول‌ها برداشت شدند، زخم بسته می‌شود و یک اسکار خطی منفرد و بسیار ظریف باقی می‌ماند.

مزایای کاشت موی FUT

از مزایای روش FUT که جزو روش‌ های مختلف کاشت مو است می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

زمان بازیابی قابل مدیریت

زمان بهبودی روش FUT بسیار قابل‌کنترل است و معمولاً بین 10-12 روز طول می‌کشد. برخی از بیماران سطوح بالاتری از ناراحتی را به دلیل تورم احتمالی در محل برداشتن نوار پوست سر تجربه کرده‌اند که در این موارد، داروهای مسکن تجویز می‌شود.

بدون جای زخم اضافی با جلسات بعدی

صرف‌نظر از تعداد اقداماتی که بیمار انجام می‌دهد، تنها یک اسکار برای شما باقی می‌ماند. در مقابل، روش FUE یک اسکار کوچک و گرد با هر واحد فولیکولی که برداشت می‌شود، باقی می‌گذارد.

در این مقاله روش های مختلف کاشت مو را به طور خلاصه همراه با ویژگی‌ها و مزایای آن‌ها بیان کردیم. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاوران باتجربه کلینیک زیبایی دنیز تماس بگیرید.