إيران - مشهد المقدسة 🚩🚩 بدایه شارع قائم احمد آباد7 عماره گوهرشاد

00989033747800 00985138449686

عوارض کاشت ابرو

معمولا بعد از هر جراحی یا مصرف هر دارویی، بیمار ممکن است دچار عارضه هایی شود که برخی از اهمیت ویژه برخورداند و برخی خود به خود رفع می‌شوند. جراحی کاشت ابرو نیز از این موضوع مستثنی نیست. با توجه به اینکه در این جراحی از فولیکول های مو برای کاشت در ناحیه ابرو استفاده میشود ممکن است مانند هر عمل دیگری عارضه‌هایی را بدنبال داشته باشد که در این مقاله به ذکر آنها خواهیم پرداخت.

عوارض کاشت ابرو

قبل از بحث راجع به عوارض کاشت ابرو بهتر است بدانید که جراحی کاشت ابرو، از آن دسته عمل های کم خطر است که اکثر مشکلات بعد عمل براحتی رفع می شود.

قرمز شدن ناحیه کاشت

یکی از مشکلاتی که اکثر افراد بعد از کاشت ابرو گزارش میکنند قرمزی در ناحیه کاشت و اطراف آن است. باید بگوییم نگران این موضوع نباشید زیرا این قرمزی نهایتا بعد از چندروز از بین خواهد رفت.

احساس خارش و تورم در ناحیه کاشت ابرو

یکی دیگر از عوارض شایع کاشت ابرو، احساس خارش در ناحیه کاشت است که خود به خود بعد از مدت کوتاهی برطرف می‌شود. اما اگر این خارش شمارو نگران و مضطرب کرده است، به پزشک مراجعه کرده و در ناحیه مورد نظر پماد بمالید تا از خارش ابرو کاسته شود. در برخی مواقع، بعد از کاشت، ابروها متورم میشوند شما میتوانید با استراحت و استفاده از کمپرس سرد، به رفع تورم بعد از جراحی کمک کنید.

کنده شدن پوست محل کاشت

اگر بعد از کاشت ابرو، ابروهایتان پوسته پوسته شد اصلا به آنها دست نزنید. این پوسته پوسته شدن بخاطر خشکی در ناحیه کاشت و کم آبی بدن رخ میدهد. شما میتوانید با استفاده از پماد ناحیه مورد نظر را مرطوب نگه دارید و یا حتی با گذاشتن دستمال مرطوب به مدت یک ربع بر روی محل کاشت آن قسمت را مرطوب نمایید تا این مشکل برطرف شود.

جوش و آکنه در محل کاشت یکی دیگر از عوارض کاشت ابرو است که در اثر عفونت ایجاد می‌شود. با مصرف آنتی بیوتیک به دستور پزشک، آکنه برطرف خواهد شد.

ریزش ابرو یکی دیگر از عوارض جراحی کاشت ابرو است. بعد از گذشت تقریبا یک ماه ممکن است ابروهای کاشت شده شروع به ریزش کنند. این ریزش جزو فرایندهای طبیعی بعد از کاشت محسوب می‌شود و بعد از اتمام ریزش دوباره ابروهایتان رشد خواهند کرد.

و در نهایت درد و خونریزی در ناحیه کاشت ابرو که از دیگر عوارض کاشت ابرو گزارش شده اند. درد بعد از عمل که کاملا طبیعی است و با خوردن مسکن برطرف خواهد شد. به هرحال شما جراحی انجام داده اید و درد در قسمت جراحی کاملا طبیعی ست. اما خونریزی بعد از کاشت شایع نیست ولی اگر رخ دهد، بخاطر مصرف رقیق کننده های خون مثل آسپرین اتفاق میفتد . برای جلوگیری از این مشکل دو هفته قبل عمل کاشت از مصرف داروهای رقیق کننده خون خودداری کنید.

همینطور که قبلا هم گفتم جراحی کاشت ابرو، جزو عمل های کم خطر و کم عارضه محسوب میشود و اگر این جراحی نزد پزشک متبحر انجام شود ممکن است درگیر همین عوارض جزئی هم نشوید.