إيران - مشهد المقدسة 🚩🚩 بدایه شارع قائم احمد آباد7 عماره گوهرشاد

00989033747800 00985138449686

منافذ باز پوست چیست؟

در برخی از پوست‌ها روزنه‌های ریزی وجود دارد که سبب از بین رفتن زیبایی پوست می‌شود. این روزنه‌ها در واقع همان منافذ باز پوست هستند. معمولا منافذ پوست رنگ تیره‌ای دارد و آن هم به این دلیل است که روزنه و منافذ باز همان پیاز‌های ریز مو هستند و زمانی که منافذ باز شود این پیاز‌ها از پوست بیرون می‌زنند.

در کنار پیاز‌های ریز مو، غدد چربی نیز وجود دارد. وقتی این غدد‌ها چربی ترشح کنند، پوست پس از ایجاد منافذ چرب‌تر می‌شود. بهتر است بدانید چرب شدن پوست نیز خودش مشکلات دیگری را ایجاد می‌کند. وجود منافذ باز در پوست به خودی خود مشکلی ایجاد نمی‌کند. در پوست انسان به صورت طبیعی برای تامین اکسیژن سلول‌ها و تنفس پوست منافذی وجود دارد، همچنین ترشح چربی توسط این منافذ سبب جلوگیری از خشکی و تعادل پوست می‌شود.

اما چه زمانی منافذ باز پوست مشکل آفرین می‌شوند؟ وقتی این منافذ بیش از اندازه باز شود و سبب تغییر ظاهر پوست شده باشد، در پوست مشکلاتی را ایجاد می‌کند. در این مواقع ترشح چربی بیشتر از حد لازم است که همین موضوع سبب می‌شود آکنه و جوش و مشکلات دیگر در پوست ایجاد شود. از این رو باید برای بستن منافذ باز پوست به دنبال راه‌حل باشید تا پوست بدون هیچ مشکلی راهی برای تنفس داشته باشد.

بنابراین منافذی که روی پوست قرار دارد به خودی خود مشکل‌ محسوب نمی‌شود، اما وقتی این منافذ به دلایل مختلفی گشاد شود و راه را برای جمع شدن آلودگی و چربی باز کند، مشکل‌آفرین می‌شود و باید رفع شود.

برای بستن منافذ پوست چه راهکار‌هایی وجود دارد؟

روش‌های خانگی و کلينيکی بسیاری برای بستن منافذ باز پوست وجود دارد که در ادامه به برخی از آنها می‌پردازیم:

روش‌های خانگی برای بستن منافذ باز

  • مصرف آب کافی : مصرف آب و حفظ رطوبت پوست می‌تواند سبب جلوگیری از بیماری‌های پوستی بسیاری شود. استفاده از محصولات مراقبتی بر پایه آب و نوشیدن آب در بستن منافذ باز پوست موثر است.
  • استفاده از یخ : یخ سبب انقباض سلول‌های پوست می‌شود و کمک شایانی به بسته شدن منافذ باز پوست می‌کند.
  • استفاده مداوم از ماسک‌های خانگی : ماسک‌هایی مانند ترکیب ماست و نمک، شیر و ژلاتین، خاک رس، تخم مرغ و آبلیمو و عسل دارچین می‌تواند تاثیر بسزایی بر بسته شدن منافذ باز پوست بگذارد.

روش‌های کلینیکی برای بستن شدن منافذ باز

  • لایه برداری پوست : لایه‌برداری پوست در واقع لایه‌های مرده و آسیب دیده پوست را ترمیم می‌کند و پوستی شاداب و سالم را ایجاد می‌کند.
  • میکرونیدلینگ : این روش برای جوان‌سازی پوست و رفع چین و چروک است. اما می‌توان از این روش برای بستن منافذ باز پوست نیز استفاده کرد.
  • لیزر درمانی : لیزر می‌تواند با تحریک سلول‌های پوستی روند تولید کلاژن را در پوست سریع‌تر کند و منافذ باز پوست را رفع کند.

سخن آخر

همانطور که گفتیم برای رفع منافذ باز پوست روش‌های مختلفی وجود دارد. به طور کلی روش‌های خانگی نیازمند زمان زیادی هستند و در مراحل پیشرفته قادر به رفع منافذ باز پوست نیستند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم در مواردی که منافذ باز پوست به آسانی قابل تشخیص هستند از روش‌های کلینیکی استفاده کنید. شما میتوانید برای رفع مشکل خود با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید. متخصصان کلینیک دنیز با توجه به در نظر گرفتن شرایط فردی، سن، شدت آسیب و نوع پوست شما بهترین روش درمان را به شما عزیزان پیشنهاد خواهند داد.