إيران - مشهد المقدسة 🚩🚩 بدایه شارع قائم احمد آباد7 عماره گوهرشاد

00989033747800 00985138449686

کاشت مو به روش FIT و مراحل آن

کاشت مو به روش FIT و مراحل آن : موی سر یکی از اصلی‌ترین ارکان داشتن ظاهری جوان و شاداب است و نقش مهمی در اعتماد به نفس افراد دارد. کاشت و پیوند موی طبیعی یک درمان قطعی جهت موهای از دست رفته است. عمل پیوند موی طبیعی (کاشت مو به روش FIT در مشهد)یک عمل سرپایی بدون بیهوشی، همراه با بی حسی موضعی می باشد و بیمار در حین عمل هیچ گونه دردی را حس نمی کند .

کاشت مو به روش FIT یکی از بهترین روش های کاشت مو طبیعی می باشد. در این روش نیاز به بستری شدن نمی باشد. ویزیت های مجدد بعد از پیوند مو به واسطه سرپایی بودن عمل و سهولت انجام مراقبت ها الزامی نمی باشد. انجام پیوند در روش FIT کاملا سرپایی و با بی حسی موضعی می باشد و بدون هیچ گونه درد ، خونریزی و بیهوشی انجام می گردد.

کاشت مو به روش FIT چیست و چگونه انجام می شود؟

FIT یک روش کاشت مو با حداقل میزان تهاجمی بودن است که دوره بهبود بسیاری کوتاه و نتایجی عالی دارد. در کاشت مو به روش FIT از یک پانچ گرد کوچک برای استخراج واحدهای فولیکولی مو از یک ناحیه با رشد موهای متراکم به یک منطقه بدون مو استفاده می شود و هر واحد که گرافت مو نام دارد شامل یک تا چهار تار مو است. البته به دلیل اینکه تعداد واحدهای مو در مقایسه با روش جراحی FUT تا سه برابر بیشتر قابل برداشت می باشد، یک تا دو روز زمان لازم است تا عمل پیوند به صورت کامل انجام گیرد. که البته با فواصل استراحت و زمان های لازم بین مراحل مختلف کاشت، انجام این روش خسته کننده نخواهد بود. این روش در حال حاضر کاشت مو به روش Micro FIT و نسل جدید آن کاشت مو به روش SUT می باشد.

توجه داشته باشید که: همه متقاضیان کاشت مو پس از مراجعه به کلینیک تخصصی دنیز به صورت مجزا تحت آزمایش و بررسی قرار می گیرند و روش درمانی پیشنهادی (دارویی و یا جراحی) بر اساس میزان ریزش مو، الگو و نحوه ریزش مو و … تعیین می شود.

با مراحل کاشت مو به روش FIT به طور مختصر آشنا شوید

پس از مراجعه بیمار به کلینیک های تخصصی پیوند و کاشت مو  و مشاوره و ارائه توضیحات لازم به متقاضی و عکس برداری مراحل زیر انجام خواهد گرفت:

پزشک نواحی اهداکننده و دریافت کننده را نشان می دهد : به این معنا که یک طرح اولیه با ماژیک های مخصوص کشیده و محدوده نواحی اهدا کننده و دریافت کننده را مشخص می کند.بد نیست بدانید یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین عوامل موثر بر موفقیت کاشت مو، هنر پزشک در مشخص کردن خط رویش جدید است.

ایجاد برش به کمک پانچ : به کمک تیغ جراحی استانداردی که پانچ نام دارد، سوراخ‌های بسیار کوچکی در بانک مو ایجاد می‌شود. در این مرحله مهارت پزشک اهمیت زیادی دارد. عمق و زاویه‌ی وارد کردن پانچ تعیین کننده‌ی سلامت گرافت‌های برداشت شده است.

استخراج واحدهای فولیکولی : پس از ایجاد سوراخ، پزشک به کمک یک انبرک بسیار کوچک، واحد‌های فولیکولی را از پوست خارج می‌کند که به آن برداشت گرافت هم می گویند.

آماده‌سازی و نگهداری گرافت‌ها : پس از استخراج، واحدهای فولیکولی یا همان گرافت ها در محلول نگه داری مناسب قرار داده می شوند تا حیات فولیکولی حفظ شود. نگه داری مناسب از واحدهای فولیکولی برای بقای فولیکول های مو در مدتی که خارج از بدن هستند، بسیار مهم است. سرعت عمل و مهارت کادر درمانی در این مرحله بسیار حائز اهمیت است. همچنین آماده سازی و نگه داری مناسب واحدهای فولیکولی، عامل اصلی موفقیت آمیز بودن کاشت مو است.

کاشت گرافت‌ها (واحدهای فولیکولی) : در این مرحله، واحدهای فولیکولی برداشته شده، با استفاده از بی حسی موضعی در نواحی دریافت کننده کاشته می شوند. برای کاشت گرافت‌ها پزشک ابتدا با استفاده از یک پانچ استاندارد سوراخ‌های کوچکی در ناحیهٔ مشخص شده ایجاد می‌کند. سپس دوباره به کمک انبرک، گرافت‌ها را درون این سوراخ‌ها قرار می‌دهد. در این مرحله عمق سوراخ‌ها و همچنین توجه به خواب مو و وضعیت خط رویش اهمیت زیادی دارد و مهارت فراوانی را می طلبد.

2 نکته:

  • در این روش (کاشت مو به روش (FIT ابتدا موی شخص کاملا کوتاه می شود
  • به طور متوسط، روند کاشت مو 5 تا 7 ساعت زمان می برد که و شامل چندین مرحله است و زمانی که روند استخراج پایان یافت، بیمار فرصتی نیم ساعته برای استراحت و صرف یک وعده غذایی سبک دارد.

آدرس کلینیک : مشهد – خیابان احمدآباد – نبش قائم – ساختمان گوهرشاد – طبقه ۵

برای گرفتن وقت با شماره های کلینیک تماس بگیرید

۰۹۰۵۵۱۴۴۵۰۰
۰۵۱۳۸۴۴۹۶۸۶